Kovové nádrže na vodu ´zdobí´ již mnoho let zahrádkářskou osadu v Podhoří u Chebu. Mnoho zahrádkářů se nad nimi rozčiluje, ale není jim to nic platné.
„Je to jako boj s větrnými mlýny,“ uvedl jeden ze zahrádkářů, Jiří Fiala z Chebu. „Cisterny tam leží možná víc jak šest let a nikdo o ničem neví,“ doplnil. „O těch nádržích vím už dlouho,“ řekl další ze zahrádkářů, Antonín Hrabal z Chebu. „Myslel jsem, že budou sloužit jako zásobárna vody,“ upřesnil Hrabal.

Město Cheb o problému s cisternami ví. „O nádržích víme a rozhodně z nich nemáme radost,“ řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Již nějaký čas se podle informací z majetkoprávního odboru snaží zástupce města přesvědčit představitele tamních zahrádkářů, aby byly zapuštěny do země, nebo byly odvezeny,“ doplnila Martina Kuželová. Někteří zahrádkáři jsou z cisteren zoufalí. „Nádrže mám hned u své zahrady a už léta se mi to nelíbí,“ řekl další ze zahrádkářů, Jaroslav Kopecký z Chebu.

„Minulý týden byla jedna z cisteren převezena do chebské osady Mírový sad,“ řekl předseda Českého zahrádkářského svazu Cheb Jan Valentovič. „Tam bude sloužit jako zásobárna vody, protože stávající nádrž byla děravá. Na druhou nádrž zpracovává společnost Chevak projekt. Cisterna by pak měla sloužit jako rezerva vody pro oblast Podhoří,“ doplnil Valentovič.