Krajské operační a informační středisko z Karlových Varů povolalo ašskou jednotku profesionálních hasičů k člověku, na kterého spadl strom. To není zpráva z černé kroniky, ale poslední cvičení ašských hasičů. Celá akce se odehrávala v parku u křižovatky ulic Okružní a Květnová.

Pod stromem se nenalézal člověk, ale figurína. Z bezpečnostních důvodů. „Cvičení mělo prověřit dojezdové časy jednotky, znalost práce s motorovou pilou a dodržování bezpečnosti práce a další technické postupy při záchraně člověka v takovéto situaci,“ informovala krajská mluvčí hasičů Alena Ryvolová. „Úkolem cvičení bylo zajistit bezpečné zvednutí objemného kmene stromu tak, aby nebyl ohrožen člověk, který pod ním leží. Zároveň cvičení simulovalo zásah v nepříznivých klimatických podmínkách jako zima, sníh a silný vítr,“ vyjmenovala mluvčí.

Na kmen hasiči připevnili zvedací vaky a jistili ho z obou stran, aby se nepřekulil. Tímto způsobem poměrně snadno, rychle a bezpečně dosáhli bezproblémového vyproštění osoby. Poté imaginárně předali zraněnou osobu záchranářům.

„Hasiči si s úkolem poradili rychle a bez problémů,“ dodala Ryvolová.