„Návštěvníci se během akce Kynžvart středem Evropy dozvědí například to, jak vypadalo zákulisí přípravy Vídeňského kongresu nebo jakým způsobem tahali za politické nitky diplomaté v devatenáctém století,“ informoval kastelán zámku Kynžvart Ondřej Cink. Pod taktovkou divadelní skupiny Elements se zábavnou formou návštěvníci dozvědí o období, kdy zámek Kynžvart byl místem setkávání diplomatů a hlav států Evropy díky osobnosti tehdejšího majitele kynžvartského panství knížete Klemense Metternicha. „Ti, kteří dorazí, se stanou svědky jednání v kuloárech, setkají se s baronem Rotschildem nebo španělským králem,“ uvedl Ondřej Cink.

Noční prohlídky pod názvem Kynžvart středem Evropy se uskuteční v pátek 20. července a v sobotu 21. července v 19 hodin a pak každou celou hodinu.

Kynžvartský zámek ale nebude patřit jen dospělákům. Na své si přijdou také malí princové a princezničky v rámci neméně oblíbených dětských prohlídek. „Děti navštíví zámek jako princové a princezny a společně s čarodějnicí Agátou během třiceti minut projdou zámeckými interiéry,“ přiblížil akci pro nejmenší návštěvníky Ondřej Cink. Formou hry se ti nejmenší dozvědí základní informace o zámku, jeho majitelích a činnostech, které se na zámku dělaly. „Děti neprovází jen čarodějnice Agáta, ale i princezna Markéta a bílá paní, které jim poví i o dalších bytostech obývajících zámek,“ dodal kastelán. Dětské prohlídky se konají každou sobotu až do konce srpna od 14.15 hodin a od 15.15 hodin.

Kromě toho zjistí i takové věci, zda byly hlavy států jen loutkami diplomatů a významných bankéřů, a také to, jakou roli hrály v diplomacii ženy.