Jan Kuchař, starosta Františkových lázní zjišťuje, zda do lázní budou moci přijet lázeňští klienti. "Prozatím mám zprávu, že lázeňská péče by měla fungovat dál a neměla by být narušena. Tak se vyjádřili právníci, kteří se touto situací zabývali," uvedl starosta. Připustil ale, že oficiální vládní stanovisko nemá. Dodal ale, že dopad na lázně budou mít tato zpřísněná opatření negativní. "To je jednoznačné. Lidé, kteří si lázně platí sami, tedy samoplátci, si rozmyslí přijet do uzavřeného regionu a termíny pobytů si budou předkládat," doplnil starosta.

Martin Kalina (Piráti), starosta Mariánských Lázní, není ze zpřísněných pravidel pro okresy Cheb a Sokolov překvapen, ale povzdechl si, že žádné oficiální informace zatím nemá.

"Vše čerpám z médií a televize," uvedl. Na dotaz, jak tedy budou nyní lázně v Mariánských Lázních, ve kterých se léčí lidé po vážných operacích a podobně, fungovat, zatím neodpověděl. Zda tedy budou moci lidé přijet do lázní, především křížkaři, jimž hradí pobyt pojišťovny, není jasné.  Ve výjimkách, které ministr zdravotnictví uvedl, je i ochrana veřejného zdraví. Zda to ale platí i pro lázně a dá se to takhle inerpretovat, to není jasné," uvedl starosta Martin Kalina.