Další várku víček si z redakce Chebského deníku odvezla Lenka Bátorová, teta nemocného Matyáška. „Tentokrát vaši čtenáři nasbírali 120 kilogramů víček," volala do redakce poté, co doma v Mariánských Lázních zvážila pytle s víčky, která mohou pomoci Matyáškovi k tolik potřebné klim therapy.

Do redakce tentokrát přinesli víčka žáci 2. základní školy v Chebu i ze školy na Kostelním náměstí v Chebu. Ke sbírce se připojili i Velkohleďsebští. Po taškách nosili plastové uzávěry také jednotlivci. Někteří z těch, kteří do redakce víčka přinesli, se nebáli projevit svůj názor.

„Rád pomohu," řekl jeden z těch, který přispěl svou várkou. „Už jen proto, že se stydím za náš stát. Jak to, že dítě, jehož rodiče chodí do práce a platí daně a pojištění, nemůže podstoupit terapii, která mu pomůže?" kroutil nevěřícně hlavou. A stejného názoru jsou i jiní.

„Je mi líto, co se nyní děje na Ukrajině," řekla Hana z Mariánských Lázní. „Na druhou stranu, proč posíláme peníze tam nebo léčíme jejich lidi, když nemáme na své vlastní děti? Rodiče potom, s prominutím a bez jakéhokoli odsuzování těchto rodičů, žebrají o víčka, za která dostanou ušmudlaných pár stokorun."

Za kilogram víček přitom rodina nemocného dítěte nedostane více než sedm korun. Sbírku vyhlásila teta malého Matyáška Mecnera Lenka Bátorová v březnu letošního roku. „Pro jednu z várek už si přijela firma, která víčka vykupuje. Díky Mariánskolázeňským a čtenářům Chebského deníku se tehdy odvezlo bezmála čtyři sta kilo. Další uzávěry nyní shromažďujeme v Mariánských Lázních, a až jich bude více, opět je pošleme na Moravu," řekla Lenka Bátorová s tím, že jak ona, tak maminka malého Matyáška, který prodělal dětskou mozkovou obrnu a dosud ani nesedí, všem ´sběračům´ mockrát děkují za jejich nezištnou pomoc.