Právě dnes je to týden, co se otevřelo čtvrté rameno frekventovaného kruhového objezdu u Tesca. Někteří řidiči jásají, to samé se ale nedá říct o lidech, kteří v okolí bydlí.

O otevření čtvrtého ramena se v Chebu mluvilo řadu let. Kruhová křižovatka ulic Ašská, Pražská a Evropská vznikla spolu se stavbou obchodního domu Tesco. ¨Už předtím však byla cesta slepá a v posledních letech se otevírala jen výjimečně, například při opravě mostu na Ašské ulici. O jejím otevření se sice už několikrát jednalo, policisté ale doposud nechtěli vydat potřebná povolení. To se nakonec povedlo, bylo však třeba místo upravit.

„Součástí úprav, které celkově přišly na zhruba 800 tisíc korun, byla mimo jiné i instalace osvětlení navazujícího přechodu pro chodce či úpravy veřejného osvětlení," uvedla mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková.

Zůstane otevřené?

Zda zůstane čtvrté rameno otevřené nadobro, to se teprve uvidí. Po ročním zkušebním provozu odborníci zhodnotí, zda byla změna k lepšímu. A jak to vidí po prvním týdnu ti, kteří místem projíždějí či procházejí?

„Provoz je zde rozhodně větší," řekla Jarmila Sládková, která bydlí v přilehlé Májové ulici. „Hlavně my, co máme menší děti, z toho nejásáme. Větší klid nám vyhovoval."

Řidiči jsou ale většinou rádi, že si cestu do centra mohou zkrátit. „Je to výhodné. Jen nesmím zapomenout, že je už 'kruháč' otevřený, což už se mi ale několikrát stalo," uvedl Martin Pospíšil z Chebu, profesionální řidič.