Cyklostezky na Chebsku se rozvíjejí. Kolaři jsou v sedmém nebi a těší se na další trasy. V úterý ve 13 hodin hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný slavnostně zahájil stavbu nových cyklotras, které povedou z Chebska na Sokolovsko.

„Podařilo se nám získat dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad ve výši 128 milionů korun na výstavbu úseků z Chocovic do Kynšperka nad Ohří a průjezd městy Sokolov a Loket,“ uvedl během slavnostního zahájení stavby hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.
Náklady na stavbu dosáhnou 133,9 milionů korun, z toho dotace z ROP Severozápad činí 85 procent celkové částky. Po 7,5 procentech půjde z krajského rozpočtu a příspěvku ze státního rozpočtu. Celková délka všech tří nových úseků bude 13,5 kilometrů.

„V současné době mohou cyklisté využít celkem 32 kilometrů páteřní Cyklostezky Ohře na Sokolovsku a na Chebsku,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. „Kraj také nechal zpracovat studii, která řeší pokračování trasy směrem k hranici s Ústeckým krajem. V budoucnu by páteřní trasa měla mít zhruba 105 kilometrů a protnout celý region od hranice s Německem po Ústecký kraj,“ dodala Pavlíková.

„Myslím si, že cyklostezky jsou dobré v tom, že jsou rovné a víceméně nenáročné,“ řekl Petr Čermák, cyklista z Chebu. „Umožňují jezdit po nich beze strachu, že mě srazí auto.“

Někteří cyklisté však dávají přednost divoké přírodě. „Nerad jezdím po cyklostezkách,“ řekl Pavel Konečný z Mariánských Lázní. „Mám raději neupravené trasy, které mi dávají větší pocit volnosti. Jsem spíš samotář, tak nemusím při jízdě na kole potkávat desítky dalších kolařů. Maximálně si vyrazím s přáteli, ale ti také preferují neupravené cesty.“