Místní akční skupina Sokolovsko v současné době realizuje projekt zaměřený na vylepšení cykloturistických cest mezi Sokolovskou pánví a Slavkovským lesem a v samotném Slavkovském lese.

„Jde o populární téma a zapojit se do něj může i široká veřejnost,“ říká Ivana Jágriková, ředitelka MAS. Součástí dotazníku je mapa s návrhem cyklotras, leták a podrobnější popis projektu. Odpovědi poslouží lepšímu plánování cykloturistické infrastruktury. Souhrn bude zveřejněn.

Samozřejmostí je anonymita dotazníku, který najdou zájemci na internetových stránkách Karlovarského kraje nebo města Sokolov. Cykloturistika je mezi lidmi čím dál oblíbenější.

Například agentura CzechTourism zveřejnila výsledky cyklo a in-line průzkumu v České republice. První výsledky průzkumu, kterého se zúčastnilo téměř pět tisíc osob, ukazují, že popularita cykloturistiky a bruslení u nás neustále roste.

„Letos se například očekává zbudování cyklostezky za celkem 28,6 milionu, která povede na rekultivovaných výsypkách od Svatavy, kolem Lomnické pískovny Erika až do Vintířova,“ řekla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Cyklisté spokojeně přikyvují. „Sokolov a okolí jsou cyklostezkami vybavené. Horší je to u nás v Kraslicích, snad se zdejší radnice také probere,“ řekl Radek z Kraslic.