Počasí na Chebsku je takové, že by člověk ani psa ven nevyhnal. I přesto ale cyklisté vyjíždějí do ulic. To však přidělává vrásky řidičům.
Silnice jsou čím dál tím užší, sněhu na krajnicích přibývá. Motoristé si tak stěžují na vášnivé sportovce na jedno– stopých vozidlech, které na cestách občas míjejí.

„Vždy, když potkám v zimě na silnici cyklistu, mám co dělat,“ řekl Jaromír Kohout, řidič z Chebu. „Na jednu stranu ty sportovce obdivuji, ale na druhou stranu mě štvou. Objíždět je je velmi obtížné a v této zimě mnohdy nebezpečné. Cesty kloužou a když najedu na nějaký vyhozený sníh do silnice nebo to cyklistovi uklouzne, tak s tím nic neudělám a neštěstí je na světě,“ dodal Kohout.

Většina cyklistů, jež řidiči automobilů na cestách potkají, jsou opravdu lidé, kteří vědí, jak se na silnicích chovat. „Řidiči se nás nemusejí bát,“ řekl cyklista Václav Šrámek. „Potřebujeme trénovat i přes zimu a venku je to nejlepší. Bohužel to s sebou nese i to, že musíme občas přejet i přes hlavní silnici. Je pro nás samozřejmostí, že když za námi jede auto, tak se mu snažíme uhnout, protože ani my nechceme, aby se něco stalo. Obavy řidičů chápu, protože sám také řídím a vím, že je to pro ně nepříjemné. Myslím si, že to není něco neúnosného.“

Některým profesionálním cyklistům více vyhovuje, když i přes zimu trénují venku. V posilovně je pro ně nezvykle těžký vzduch a mnohým z nich nevyhovují malé prostory, když jsou zvyklí se při jízdě na kole pohybovat přírodou. Navíc je trénink na spinningu nebo nějakém rotopedu odlišný. „Je to hodně o psychice, člověk se při tréninku musí cítit dobře, jinak ho to přestane bavit a moc nenatrénuje,“ řekl Šrámek.