VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka bude zase o něco delší

Cheb - Nejen národem houbařů, ale také národem cyklistů by se dali Češi nazvat. Cyklostezky po celém kraji jsou od vysvitnutí prvních slunečních paprsků plné dospělých i dětí.

30.5.2016
SDÍLEJ:

Den Cyklostezky OhřeFoto: Deník/Jana Bežáková

Navíc páteřní Cyklostezka Ohře, kterou už od roku 2004 buduje Karlovarský kraj, bude zase o něco delší.

To slíbil cyklistům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek na druhém ročníku Dne Cyklostezky Ohře, který se uskutečnil tentokrát v areálu chebské Krajinky. „Karlovarský kraj dlouhá léta pečuje o rozvoj cyklodopravy," uvedl Dalibor Blažek. „V příštím roce se, doufáme, otevře další etapa Cyklostezky Ohře až na Pomezí. Je zpracována studie rozvoje cyklodopravy v rámci Krušnohorské magistrály. Práce je před Karlovarským krajem opravdu hodně," řekl Dalibor Blažek.

Cyklostezku podél Ohře začal kraj budovat před dvanácti lety a po kompletním dokončení by páteřní trasa protínající kraj měla měřit k hranici s Ústeckým krajem 105 kilometrů. „Věřím, že v budoucnu cykloturisté ocení i další plánované pokračování stezky v údolí Ohře směrem do Ústeckého kraje," uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Oblíbená a hojně využívaná Cyklostezka Ohře vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod hradem v Lokti, přes Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Až na výjimky vede mimo silnice a na cyklisty nečekají žádná převýšení.

Cyklisté ale nemusí ke svým cestám využívat jen páteřní cyklostezku. „Do vybudování cyklostezek se v našem regionu v posledních letech hodně investovalo," doplnil starosta Chebu Petr Navrátil. „Aktivně k tomu přistoupilo i město Cheb, které má velkou výhodu v blízkosti Německa a jeho bohaté sítě cyklotras," řekl s tím, že město vybudovalo například cyklostezku po trase zaniklé železniční trati do nedalekého Waldsassenu.

Autor: Jana Bežáková

30.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení