Cyklisté z regionu se vystrašili. Obávají se o osud zamýšlené cyklostezky mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. Krajinnou výstavu, kterou chystalo město Cheb společně s německým Bayreuthem na jaro příštího roku, bude muset o rok odložit. A právě ´Krajinka´ by měla položit základ pro tolik očekávané propojení Chebu a Františkových Lázní pro kolaře. Záměr však rozhodně u ledu neskončí.

„Chápu obavy cyklistů, ale mohu uvést, že určitě už v roce 2017 bude cyklostezka mezi Františkovými Lázněmi a Chebem fungovat," uklidňoval emoce kolařů místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

„ S městem Cheb samozřejmě komunikujeme a tato informace o posunutí pořádání Krajinky se k nám také již dostala. Nic ale nemění na tom, že projektování cyklostezky na území Františkových Lázní je v běhu. Poslední jednání s chebskou stranou na koordinaci projektů proběhlo v srpnu a obě strany deklarují zájem o propojení našich dvou měst. Řešíme spíše technické věci, které se týkají napojení. My pokračujeme dál ve stanoveném harmonogramu a budeme chtít žádat o dotaci již v letošním roce."

Pro Františkolázeňské to podle Kuchaře znamená pouze klid na práci, protože termín duben 2016 byl dost šibeniční a k nezvládnutí tohoto termínu stačilo třeba jen nepříznivé počasí pro zemní práce či pomalejší vyřízení stavebních povolení. „Na začátku roku bylo vypsáno podlimitní výběrové řízení na úpravu parků a zeleně, tak už nemůžeme v jednom roce vypsat další v hodnotě vyšší než deset milionů korun. Takže nám nezbývá než letos s přípravou skončit a pokračovat až za rok," vysvětloval problém Chebských tamní místostarosta Pavel Hojda.