„Je úžasné, že něco takového existuje a že jsou tady lidé, kteří pomáhají,“ říká na adresu Dobrých andělů Alžbětina maminka Martina Leová. „Na první pohled vypadá Alžbětka jako zdravá holčička a to slyšíme i ze všech stran. My i lékaři však víme, že to není jednoduché a je nezbytná každodenní péče, která zabere několik hodin k běžným úkonům navíc. Myslím, že spousta lidí ani netuší, co to cystická fibróza je a jak je těžké a náročné s ní žít a dodržovat vše, co vám lékaři doporučují. Ale snažíme se! Určitě bychom chtěli Dobrým andělům poděkovat, že vědí, že nejsme všichni zdraví, že jsou mezi námi i lidé, kteří jsou vážně nemocní, a ne vlastní příčinou,“ řekla.

Z příspěvků hradí rodiče dívky především inhalační pomůcky, vitamíny, doplatky na léky, pohonné hmoty a dezinfekční přípravky.

Protože nejvýznamnějším projevem cystické fibrózy jsou časté infekce dýchacích cest, Alžbětka třikrát denně inhaluje a následně provádí dechovou rehabilitaci. Nutná je pravidelná dezinfekce domácnosti kvůli bakteriím, kterých se plíce zdravého člověka snadno zbaví. Cystická fibróza způsobuje i poruchu trávení a vstřebávání živin. Současně s jídlem proto Alžbětka dostává potřebné enzymy, které jí pomáhají potravu strávit. Dietních opatření je mnohem více. 

Za necelých 8 let fungování nadace podpořili Dobří andělé na Chebsku 108 dětí a 95 rodičů z 60 rodin. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. „Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplňuje Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl, jejímž prostřednictvím dárci – Dobří andělé – podporují tisíce rodin po celé České republice.