Rodinu miniatur rozšíří nejen dnes už neexistující řetězový most císaře Ferdinanda v Lokti, zámek Hluboká nad Vltavou, ale také kostelík z pohádek o kocouru Mikešovi, kostel sv. Václava v Hrusicích.

„Dalším přírůstkem do sbírky uděláme radost hlavně dětem,“ uvedl jednatel parku Boheminium Tomáš Slifka. „Vždyť na téměř každém obrázku Josefa Lady se objevuje v pozadí kostelík ve sluneční záři nebo kouzelně zasněžený.“ Model vznikal v modelářských dílnách necelé tři měsíce. „Nejcennější součástí kostela je románský vstupní portál. Naši modeláři věnovali tomuto prvku přes měsíc práce a výsledkem je úžasná zmenšenina vstupní brány,“ řekl.

Model zaujme místo pod hradem Karlštejn a slavnostně usazen bude během léta. Kostelík nebude jedinou novinkou roku. „Blížíme se do finále výroby modelu zámku Hluboká nad Vltavou. A bude to bomba,“ slíbil jednatel. S velikostí šest krát čtyři metry se miniatura zařadí mezi největší modely na světě. „Návštěvníci budou sledovat, jak dílo vzniká, přímo v modelářské dílně v parku.“ A hotový je i řetězový most císaře Ferdinanda v Lokti. „Jedná se o unikátní stavbu, ta originální byla v roce 1931 stržena a park je jediné místo, kde tento technický unikát můžete spatřit,“ dodal Slifka. Na modely se těší i návštěvníci a řetězový most sklízí obdiv. „Moc pěkná práce,“ řekl Ondřej Chuchut. „Teď už zbývá jen motokrosový areál Loketské serpentiny a je to komplet.“