Už třetí případ intoxikace zplodinami z plynové karmy od počátku zimního období zaměstnal záchranáře na Chebsku. Tentokrát vyjížděli do Střížova za Chebem.

Žena se nadýchala zplodin

„Do nemocnice v Chebu na interní JIP jsme převezli ženu, která se nadýchala zplodin,“ informoval mluvčí záchranky Lukáš Hutta. „Byla při vědomí a oběhově stabilní,“ sdělil dobrou zprávu.

Pacientka je mimo nebezpečí

Mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Marková informaci potvrdila s tím, že pacientka již není na JIP, ale na interním oddělení. „Je stabilní a mimo ohrožení života,“ uvedla.

„Je nutné karmu čistit a pravidelně jednou do roka provádět revizi plynových spotřebičů, ale i komínů,“ uvedl před časem plynař Pavel Jirásek z Chebu. „Ohledně komínů podají lidem přesné informace kominíci,“ uvedl.

Jednou ročně je nutné provést revizi

Varují také hasiči. „V případě plynných paliv jsou podle nové legislativy od ledna 2011 provozovatelé povinni čistit nebo kontrolovat spalinové cesty jednou ročně bez ohledu na výkon připojeného spotřebiče,“ sdělil mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

Kontroly dělá odborník

„Kontrolu komínů pak vždy musí provádět odborně způsobilá osoba, a to jedenkrát ročně. Stejně tak revizi komína musí provádět odborně způsobila osoba, která je navíc revizním technikem či specialistou bezpečnosti práce,“ doplnil s tím, že lidé by prevenci rozhodně neměli podceňovat.