Víčka na další ze série pobytů v Klimkovicích pro Matyáška Mecnera sbírají děti i dospělí z celého Chebska. Do redakce Chebského deníku čtenáři donesli několik pytlů plastových uzávěrů.

Matyášek už díky sběru víček i Hornobenešovskému maratonu, jejž uspořádali žáci základní školy, má jednu z terapií za sebou. „Naplánovaný má už i další termín," uvedla chlapcova teta Lenka Bátorová z Mariánských Lázní. Po prvním pobytu je totiž nyní velmi důležitá pravidelnost. „Matyášek by se do Klimkovic měl vrátit už letos na jaře," uvedla s tím, že Matyášek má naději na zlepšení. Ve třech letech ještě ani nesedí, neleze a nechodí. Matyáškova maminka Kateřina si ale z úst lékařů vyslechla optimistické prognózy. „Podle lékařů je šance na to, že bude jednou chodit," přiblížila. „Sice špatně, ale naděje tady je."

Do redakce Chebského deníku nosí víčka lidé všech generací. „Je to to nejmenší, co mohu udělat," řekla Jana Bláhová z Chebu. „Limonády a balené vody stejně kupujeme a víčka bychom vyhodili. Není zas tak pracné uzávěr odšroubovat a dát do pytlíku."