„Prostřednictvím sociální sítě jsme požádali naše příznivce o to, aby navrhli model, který by neměl chybět v našem parku,“ informoval jednatel Parku Boheminium Tomáš Slifka. Nemělo se ale jednat o příliš známou památku. Anketa zněla jasně. Stavba by měla být menší a něčím zajímavá. „Odezva byla úžasná a dostali jsme přes padesát různých námětů. Nad všemi jsme uvažovali a jistě se k mnohým ještě vrátíme,“ řekl Tomáš Slifka.

Veřejnost navrhovala například popraviště Horní Slavkov, Větrný mlýn z Borovnice, rozhlednu Hýlačka v Táboře nebo Svatý kopeček v Mikulově. Nakonec zvítězila Jurkovičova rozhledna. Vítězný model začne vznikat hned na jaře.

Unikátní Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle plánů architekta Dušana Jurkoviče. Známý architekt navrhl vyhlídkovou věž už v roce 1896. Výška rozhledny je dvaatřicet metrů. Zajímavostí stavby je to, že veškeré kovářské a klempířské práce a většina tesařských prací včetně detailů byly prováděny ručně za použití starých pracovních postupů.