VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Daněk: Měnil jsem si služby

Cheb– Dvacet svobodných let vChebu– to je název dokumentu, který se bude vúterý 17.listopadu od 13a 15hodin promítat vChebském kině Svět. Tvůrcem všech záběrů je Milan Daněk zChebu.

15.11.2009
SDÍLEJ:

Kameraman Milan Daněk Deníku ukázal, jak přibližně bude dokument vypadat.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Všechny záběry, které lidé uvidí, jsou vaše?

Ano, před dvaceti jsem je natáčel. Některé jsou také mého bratra. Jen z let 1990 až 1992 roku mám dohromady přibližně 30 až 40 hodin záznamu. V době revoluce jsem pracoval ‚na dráze‘, takže jsem si musel s kolegy měnit služby, nebo si vybírat dovolenou.

Natáčel jste je jen pro sebe?

Tenkrát ano. Pak jsem se domluvil s Vencou Srpů, který v té době pracoval v muzeu, že by se záběry měly archivovat.

Jistě jste po 17. listopadu ani za kamerou nebyl odříznutý od pocitů…

Tenkrát jsem měl povznášejí pocity. Před tím jsem pořádat na něco nadával. V prvních třech měsících jsem zjistil, že už nemám na co. Byl jsem opravdu spokojený. To se ale nedá říct o dnešní době.

Kde vznikla myšlenka dát film dohromady?

Většinu materiálů z té doby jsem dal k dispozici chebskému muzeu, ale velkou spoustu mám ještě doma. Už dřív mě napadlo je zkompletovat. Z jara jsem se bavil s doktorkou Ivou Votroubkovou z muzea, že bych jim pásky zdigitalizoval. A přitom jsme se začali o filmu bavit. Můj původní záměr byl, že by film monitoroval Cheb právě v těch nejdůležitějších letech 1989 a 1990. Po dohodě s paní Brabačovou z ‚města‘ jsem se domluvili, že bude o celých dvaceti letech.

Je možné říct, co bylo při sestavování filmu nejtěžší?

Asi vybrat záběry, které se uveřejní. To jsem dělal snad od jara. Nejdřív jsem dal dohromady tři hodiny záznamu a z těch se postupně ubíralo. Určitě je mi líto, že se tam mnoho záběrů nevešlo.

Nebude se film i prodávat? Jistě by mnoho občanů Chebu zajímaly události natolik, že by ‚snesli i nějakou hodinu záběrů navíc‘…

To je spíš otázka na město. Ale osobně si myslím, že by to byl dobrý nápad. Mohlo by se tam pak dát daleko víc záběrů. A hlavně, když to člověka nebude bavit, může to vypnout.

Autor: Václava Simeonová

15.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení