I když v chebské nemocnici nemají pracovníci transfúzní stanice prozatím problém s nedostatkem krve, obávají se, že v době letních dovolených nebudou k dispozici dobrovolní dárci.
Těch je ostatně stále málo a chebský Český červený kříž (ČČK) se věnuje kromě jiného také informování lidí o možnosti stát se dárcem krve.

„Výhodou dárců je, že jsou pod neustálou lékařskou kontrolou,“ vypočítává ředitel chebského ČČK Stanislav Fletter. „Já sám jsem dárce krve.“
Před samotným odběrem je dárci provedeno základní vyšetření na krevní obraz. Kontroluje se zejména hodnota červeného krevního barviva. S výsledky laboratorních vyšetření jsou dárci zváni na vyšetření lékařem. Je – li člověk způsobilý, může mu být odebrána krev.
Vlastní odběr provádí zdravotní sestry ve zvláštní místnosti zásadně do plastových vaků, které jsou na jedno použití. Jeden odběr trvá maximálně deset minut. Poté dostane dárce občerstvení.

„Dostáváme i vitamíny v tabletách, ke svačině po zákroku čaj nebo kávu a sušenky,“ vyjmenovává dárce Richard Meister, který navštěvuje transfúzní stanici v Chebu už přes dvacet let a má za sebou zhruba 83 odběrů krve.