Zhruba na čtyři měsíce má mariánskolázeňský útulek vystaráno s krmivem pro opuštěná zvířata. Dar ve formě 1,6 tuny granulí pro psy a téměř tří desítek kilogramů granulí pro kočky získal díky projektu Pomozte naplnit misky v útulcích.

„Počítám, že nám to vystačí tak na čtyři měsíce, to záleží na velikosti psů. Nyní tady máme dlouhodobě mezi 40 a 50 psy a koček je tu teď 16,” uvedl provozovatel útulku, veterinární lékař Mirko Pyskatý. Jak řekl, lidé se zbavují hlavně nemocných a velkých psů.

Darované množství krmiva by v obchodě přišlo minimálně na 65 tisíc korun. Ušetřené peníze použije útulek na zlepšení technického vybavení. „V letošním roce se nám podařilo, a to i zásluhou loňské pomoci společnosti Mars Czech a Nadace na ochranu zvířat, vybudovat další výběh pro psy a vhodnou propagací zvýšit frekvenci vycházek rodin se psy. Byla rovněž i rozšířena provozní doba pro veřejnost,” dodal Pyskatý.

„Kampaň naplnila svůj hlavní cíl. Vyzvala širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a vybraným 23 útulkům v republice zajistí misky plné kvalitních granulí pro kočky a psy,“ řekla Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.