Také Chebskem v poslední době víří případy ztracených dětí a i tady se dostává na přetřes otázka, zda informovat občany o usvědčených pedofilech veřejně. Naše zákony nic podobného neumožňují, ale Centrální registr dlužníků má v úmyslu navrhnout legislativní změny, které by umožňovaly vznik státního veřejného registru osob odsouzených ve spojitosti s pedofilní deviací.

„Centrální registr dlužníků se rozhodl masově podpořit petici na podporu zavedení podobných represivních prvků vůči lidem, kteří se dopustili spáchání trestného činu se sexuálním podtextem na dětech,“ uvádí se v emailu, který nyní koluje v České republice.

„V případě, že Česká republika nebude schopna upravit legislativu zajištující ochranu dětí a bude dostatečná podpora občanů, vznikl by k 17. listopadu 2010 www.registrpedofilu.cz, který by evidoval devianty odsouzené za trestné činy spáchané na dětech a snažil by se uvádět jejich naposledy známé bydliště. Z důvodu ochrany deviantů zákony v ČR by byl registr spravován mimo území České republiky, aby se na registr nevztahovaly zákony, které devianty chrání!“ pokračuje text.

„Nesouhlasím se zřízením veřejně přístupného registru pedofilů na web. Takový by měla mít pouze policie a orgány, které jsou schopny těmto lidem v jejich úchylných zvrhlostech zabránit. Pokud by se například k těmto informacím o propuštěném pedofilovi dostal otec, jehož dcera byla znásilněna a zabita právě tímto člověkem, myslíte že by svou milovanou dcerku nešel pomstít? A nevěřím že by zůstalo u jednoho případu,“ zní na webových stránkách jeden z názorů.

„Registr by měl být dostupný pouze pro orgány veřejné správy a státní policii. Rozdhodně by neměl být dostupný veřejnosti. I když aktivity pedofilů zcela odsuzuji, nemůžeme narušit jejich právo žít a dát veřejnosti seznam, dle kterého budou moci zveřejněné delikventy sami lynčovat. Pokud by byl delikvent podezřelý z mediálně známého případu únosu dítěte zveřejněn v seznamu, obávám se, že by se lidé mohli chopit vlastní moci a osud ´možná´ nevinného vzít do vlastních rukou,“ zní další názor.

Anketa: Má se zavést registr již trestaných pedofilů? - ZDE