Do lázeňského města v rámci akce zamíří z Karlových Varů zvláštní vlak tažený parní lokomotivou. Zvláštní spoj vyjíždí z krajského města v sobotu 30. září v 8 hodin, vlak pojede z Karlových Varů přes Sokolov a Cheb a do centra oslav, Mariánských Lázní, dorazí v 9.45 hodin.

„Po slavnostním přivítání dechovou hudbou Základní umělecké školy Mariánské Lázně a vystoupení mažoretek na návštěvníky čeká pestrý program na mariánskolázeňském nádraží i ve městě, kam se dostanou historickými autobusy a trolejbusem,“ informoval Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech. Ti, kteří si budou chtít parního vlaku užít opravdu dosytosti, se mohou vydat ve 14.30 hodin na jízdu z Mariánských Lázní do Lázní Kynžvartu.

Parní vlak ale nebude jediné, co na návštěvníky Dne železnice čeká. Přímo ve stanici Mariánské Lázně bude k vidění výstava železničních vozidel s možností prohlídky stanoviště strojvedoucích, výstava z historie železnice Václava Simbartla a expozice modelového kolejiště. Ve stylových kostýmech vystoupí hudební skupiny Švejk-band a chybět nebudou ani Četníci z Falknova, kteří budou dbát na dodržování pořádku ve vlaku i ve stanici.

„V nádražní budově budou připravené komentované prohlídky císařského salonku a dopravní kanceláře, které budou mimořádně přístupné veřejnosti,“ přiblížila program mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Zdarma se pak budou moci návštěvníci svézt v historické drezíně Václava Zahrádky. „V provozu se představí historické autobusy a trolejbus, se kterými se návštěvníci mohou svézt po městě,“ dodala Radka Pistoriusová.