Osvětové a propagační akce ´Evropský týden mobility´a ´Evropský den bez aut´, které se letos budou konat také v Chebu, mají v evropských městech podpořit přijatelnější způsoby dopravy a napomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech.
„Ulice pro lidi. To je téma letošní kampaně ´Evropského týdne mobility´ a ´Evropského dne bez aut´, chystané na 16. až 22. září,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Cílem všech akcí je, aby se lidé cítili v ulicích bezpečně. Ve vybraných dnech dávají města více prostoru chodcům, cyklistům a veřejné dopravě.“
Chebská radnice tentokrát připravila bohatý program ve spolupráci se společností Autobusy Karlovy Vary, místními subjekty, s hasiči, policisty a strážníky.
Po celý týden se mohou obyvatelé Chebu těšit na nejrůznější akce, zaměřené především na bezpečnost provozu, ať už je to jízda na kole, kontrola vybavení bicyklů, výstava výtvarných prací dětí na téma bezpečná cesta do školy a mnohé další.
Samotný ´Evropský den bez aut´ připadne na pátek 21. září.

V tento den budou po městě jezdit autobusy MHD zdarma.
Důležitým upozorněním pro Chebany je rovněž to, že ve středu 19. září dojde k omezení dopravy na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad právě v souvislosti s dalším plánovaným programem. Uzavírka potrvá od 6 do 18 hodin.
„Určitě se přijdu podívat,“ řekl Cheban Jiří Novotný.