Deník se vydal do ulic a zeptal se lidí, co si o příběhu stromu myslí a zda se jim nazdobený líbí. „Upřímně, než tento stromek mě víc rozčiluje to ruské kolo. Já neřeším, jestli je stromeček takový či makový. Podle mě je už nepodstatné řešit, jestli byl transportem poškozený nebo co se stalo,“ říká Michal Matos z Chebu.

Chebany potkalo nemilé překvapení. Z nádherného vánočního stromu, který věnoval Robert Kostolány z Lázní Kynžvart městu Chebu se po jeho transportu ukázalo, že strom už není v takové kondici.
Tohle se nepovedlo: Vánoční jedle pro Cheb se při transportu změnila k nepoznání

„Na druhou stranu je hezké, že ten stromeček někdo daroval a tím chtěl vlastně pomoct, což by se mělo dít nejen o Vánocích,“ pokračuje také chebská Ivana Hovorková.

„Je to vánoční stromek a je hezký. Nekoukám na to, jestli má více nebo méně větví, mně se prostě líbí. Blíží se vánoce a Vánoce jsou přeci svátkem laskavosti. Vždyť vlastně můžeme být rádi, že tu nějaký stromek vůbec je v této situaci,“ zmiňuje Taťána Lopojda.

Rozsvícení vánočního stromu na kolonádě v Mariánských Lázních.
V Mariánských Lázních na kolonádě se rozzářil vánoční strom

Jakub P. z Chebu si myslí, že takové vášnivé diskuse jsou zbytečné. „Je zajímavé, jak lidé ztrácí čas malichernostmi a víří jen negace. Měli bychom se starat o své rodiny, blízké a neprohlubovat nevoli ve společnosti obzvlášť teď a v této nejisté době. S rodinou jsme byli na ledové ploše a byla tam náramná atmosféra i přes to, že trhy nejsou zcela v provozu. Je to smutné pro každého z nás, ale co s dá dělat, že? Když jsem s ženou viděl, jak si naše děti hrají, slyšel hrát koledy a pozoroval rozsvícený stromeček, tak jsem ani nepomyslel na to, že by měl nějakou vadu, nám se s rodinkou líbí a děkujeme městu za snahu,“ uzavírá.