Ve zmíněné školce je k dispozici jeden celý pavilon. Ten musí ale ještě stavební firma zrekonstruovat. V tuto chvíli připravuje podobu rekonstrukce projektant. Oprava pavilonu vyjde zhruba na půl milionu korun. Konkrétnější částka bude známá po dokončení projektu.

Klienti domova se musejí přemístit, protože podle Krajského úřadu Karlovarského kraje nejsou dosavadní prostory vyhovující a neodpovídají současným normám. Původně zamýšlený panelový objekt Kamenná 40 se jevil jako zcela nevyhovující. Důvodem byla nevhodná lokalita i technický stav domu a především absence zahrady, která je pro klienty stacionáře velmi důležitá. „Vedení města vytipovalo mateřskou školu v Bezručově ulici, kde se nachází volný pavilon se samostatným vchodem z ulice Riegrova,“ informovala místostarostka Eva Horná. Stavební práce v objektu nebudou nikterak rozsáhlé. „Půjde například o výměnu zařízení toalet a umývárny, které jsou uzpůsobeny pouze pro nejmenší děti,“ podotkla Horná.

Potřebné úpravy by se pak mohly zrealizovat během letních prázdnin. Klienti denního stacionáře by prostory v mateřské škole mohli začít využívat už na začátku nového školního roku. Kapacita nově upravených prostor by mohla sloužit až pro deset klientů ve věku od 7 do 26 let.

„V zařízení Mája v Dragounské ulici fungují v současné době dvě služby, Domov pro osoby se zdravotním postižením a denní stacionář. Nadále tam však spolu nemohou zůstat. Výsledky pravidelných kontrol ukázaly, že v této podobě už zařízení nesplňuje takzvané materiálně-technické standardy,“ vysvětlila Eva Horná.

Jedna z výtek se týkala například toho, že klienti domova nemají dostatek soukromí. Přesunutí denního stacionáře se proto musí urychleně vyřešit, jinak by mohla být ohrožena samotná další existence těchto služeb ve městě, kde je o ně velký zájem.

Od 1. ledna 2008 zařízení Mája od Karlovarského kraje převzala Správa zdravotních a sociálních služeb Cheb. Sociální služby zařízení Mája byly rozšířeny o novou službu Domov pro osoby se zdravotním postižením s celoročním pobytem klientů, včetně uživatelů se soudně nařízenou ústavní výchovou. Od roku 2015 Karlovarský kraj přestal finančně podporovat týdenní stacionář pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením a z toho důvodu byli klienti týdenního stacionáře převedeni do služby Domov pro osoby se zdravotním postižením.