„Už potřetí v rámci Noci s Andersenem jsme se vydali na zámek Kynžvart,“ informovala Romana Kováčíková z kynžvartské knihovny. Tam na děti čekala prohlídka zámeckých komnat a také knihoven. „Zámkem nás provedl Ladislav Novotný, který pro nás měl připravené i zajímavé knihy z inventáře,“ přiblížila. Při prohlídce, které se zúčastnil i kastelán Ondřej Cink se svou rodinou, nechyběla spousta dotazů, kterými svého průvodce malí zvědavci zasypávali. Při letošní akci si děti připomněly postavu Hanse Christiana Andersena a také jeho pohádky. „Letos to totiž bylo už 180 let od napsání pohádky Císařovy nové šaty,“ uvedla Romana Kováčíková. Proto se asi nikdo nedivil, že pohádkou, která zněla kynžvartským zámkem, byly právě Císařovy nové šaty.

O zážitek ze zámku zpět do knihovny se postarali místní dobrovolní hasiči. Ani v knihovně se děti nenudily. „Připravili jsme pro ně odlitky ze sádry, které si malovaly vodovkami a temperami.“ Své výrobky pak účastníci akce věnovali starostovi Miloslavu Pernicovi, který také nepřišel s prázdnou.

„Na dobrou noc samozřejmě nechyběla pohádka. Ráno si děti odnesly Pamětní list a krásný zážitek,“ dodala Romana Kováčíková.