Žáci základní školy v Plesné by, stejně jako ostatní děti, uvítali více sportovišť. Ve městě jim chybí hlavně tenisové kurty.

„Je to tak tři až čtyři roky, co zde chtěla Tělovýchovná jednota tenisové kurty postavit,“ poznamenal na toto téma starosta Plesné Miloslav Pospíšil. Měly vzniknout za podpory radnice.

„Už jsme jim poskytli i nějaké finance, připravil se pozemek, sehnali jsme starší sítě. Ale najednou to utichlo,“ uvedl. „Nevím, co se stalo a proč dál nepokračují. Ani netuším, zde je z jejich strany stále ještě zájem,“ informoval. Druhou věcí, které by místní děti uvítaly, by byl větší obchod.

„Je pravda, že tady máme samé malé obchůdky,“ potvrdil starosta. „Sem by snad ani žádná velká společnost nešla. Ovšem pokud by nějaká projevila zájem vystavět zde obchodní centrum, vyšli bychom jí maximálně vstříc.“

Další vadou na kráse Plesné je nádraží. „To patří Českým drahám a navíc už to není nádraží, ale jen vlaková zastávka,“ podotkl starosta. „Město udržuje cestu, dokonce jsme tam dali lavičku, ovšem to, jak to tam vypadá, je dílem lidí. Oni sami si to devastují. České dráhy nám budovu chtěly odprodat, já si ale neumím představit, co bychom s ní dělali.“

Jak uvedl, radnice iniciovala také přesunutí zastávky na jiné místo, protože teď je daleko od centra města. Neuspěla, protože by to byly pro dráhy velké náklady a nebo nebylo místo, vybrané radnicí, pro zastávku vhodné.

Velkou pochvalu si radnice vysloužila naopak za dětské hřiště.

„Z toho mám velkou radost. Jestliže se nám podaří získat dotace, chtěli bychom ve výstavbě dětských hřišt pokračovat. Naše vize je taková, že by bylo dětské hřiště v každé městské čtvrti. Zatím je pouze uprostřed města jedno hřiště pro nejmenší ratolesti.“ Výsledná průměrná známka, kterou radní v Plesné od školáků dostali, je 2,6.