Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti bojovaly nejen o obrazy

Cheb - Galerie výtvarného umění v Chebu připravila pro školáky dražbu uměleckých děl

7.11.2010
SDÍLEJ:

VYZKOUŠET SI AUKCI jako dospělí mohli žáci z Chebska. Při dražbě obrazů, pohlednic a známek v chebské Galerii výtvarného umění v Chebu soupeřili jako dospělí. Foto: Deník: Jan Buriánek

První dětská aukce se konala v Galerii výtvarného umění v Chebu (GVU). Přilákala do budovy několik desítek dětí. Ty si mohly vyzkoušet, jaké to je, vydražit obraz. Pravidla platila stejná jako při normální dražbě. Kromě peněz však děti platily takzvanými galerijními chechtáčky. Aukce se zúčastnili i caparti z jiných měst.

„Obyčejně se děti na klasickou aukci nedostanou, a proto jsme se rozhodli uspořádat dětskou aukci,“ informovala Veronika Lochmanová z GVU. „Uspořádali jsme ji letos poprvé a podle ohlasu si myslím, že ji nevynecháme ani v příštím roce,“ upřesnila Lochmanová.

Ve dražbě nechyběla díla například Josefa Čapka, Vladimíra Komárka, Jaroslava Kováře a dalších. Dražit se mohly jak obrazy, tak například i pohlednice anebo poštovní známky. „Přijela jsem sem na návštěvu a moc se mi aukce líbila,“ řekla malá Nela Huňátová z Vodňan. „Na takové akci jsem nikdy v životě nebyla,“ dodala.

Dražba se líbila i dalším přítomným. „Aukce s obrazy a známkami mně moc zaujala,“ pověděl devítiletý David Magaram z Františkových Lázní. „Byl jsem na dražbě poprvé a obrazy se mi velice moc líbily,“ doplnil.
„Galerijní chechtáky mohly děti získávat několika způsoby,“ upřesnila Veronika Lochmanová. „Měly možnost je dostat na muzejní noci, dále, pokud nakreslily svůj obrázek do soutěže dětské kresby, kterou také pořádáme, anebo dokázaly chechtáčky nabýt při návštěvě naší galerie.“

Z dalších způsobů, jak se ke galerijnímu platidlu dostat, bylo i to, když někteří ze školáků napsali příběh k sochám, které patří ke galerii výtvarného umění. Při organizování celé akce ani nenastaly žádné komplikace. „Trochu jsme se strachovali, zda děti nebudou až moc zklamané, pokud si nevydraží dílo, které si přály, anebo, aby se nezačaly spolu hádat. Naštěstí nic takového nenastalo,“ dodala Lochmanová. „Dražba mne velice bavila. Pokud bude i příští rok, určitě zase přijdu,“ řekla osmiletá Klárka z Chebu.

Autor: Jan Buriánek

7.11.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení