V kulturní centrum se opět po roce promění kolonáda v Mariánských Lázních. Už ve čtvrtek 4. prosince zde vyrostou dřevěné stánky a rozsvítí se vánoční strom.

„Trh slavnostně zahájíme ve čtvrtek 4. prosince v 17 hodin a až do neděle 7. prosince se mohou obyvatelé a návštěvníci těšit na bohatý kulturní program," informovala Markéta Monsportová z pořádající agentury. Vystoupí snad všechny mariánskolázeňské sbory, soubory, tanečníci i divadelníci. „Pozvali jsme i několik přespolních," přiblížila. „Za zmínku určitě stojí koncert folk-rockové skupiny Jananas."

Pro děti a jejich rodiče pozvali organizátoři hudební interaktivní divadlo Pískomil se vrací. V pátek 5. prosince nebude chybět čert, Mikuláš a anděl.

„Návštěvníky trhu jistě potěší plzeňský mužský vokální kvintet Hlasoplet nebo Anna Polívková se svým hudebně- divadelním projektem ´aniby neřekla.´

„Neděle bude patřit děvčatům z akrobatické skupiny Arte Levite. Dívky se zavěsí na konstrukci kolonády a předvedou vzdušnou akrobacii na šálách.

Na mariánskolázeňském trhu se bude také tvořit. „Výtvarná dílna je nedílnou součástí této akce, stejně jako soutěž o nejkrásnější výtvarné dílo tentokrát na téma Tichá noc," uvedla Monsportová. A po velkém úspěchu, který měly v loňském roce sochy z ledu, organizátoři tuto atrakci ještě vylepšili. „Ve čtvrtek a v pátek budou dva sochaři vytvářet ledový betlém," řekla Monsportová s tím, že v pátek odpoledne v rámci Mikulášské nadílky si budou moci sochání z ledu vyzkoušet i děti. „Nechali jsme zamrazit do ledových bloků sladkosti a děti si je budou muset samy z ledu vytesat," dodala Markéta Monsportová.