Ani nevlídné podzimní počasí neznamená pro děti nudu. Dům dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb si i na listopad připravil řadu výletů.
„Našla jsem ještě jednu volnou sobotu, tak proč toho nevyužít,“ smála se Radka Hurtová z DDM, když vymýšlela na 28. listopadu zábavné hledání tajemného ducha Salingera.

Program ale začne už tuto sobotu 7. listopadu. Děti se podívají do pražské ZOO. Vyrážejí ve čtyři hodiny ráno vlakem a autobusem. Hned o týden později, v sobotu 14. listopadu, následuje cesta do Karlových Varů – Za tajemstvím města horkých pramenů. Na programu je návštěva sklářské huti, lázeňské kolonády, rozhledny Diana a vyhlídky Karla IV.

Již v neděli 15. listopadu se ratolesti vydají podruhé do psího útulku v Horní Hraničné. Vyvenčí pejsky a podívají se na nedalekou Zelenou horu.
V sobotu 28. listopadu se koná již zmiňované hledání tajemného ducha. Cesta povede pěšky přes hráz Skalky, výletníci se zastaví na Komorní hůrce a zamíří do Františkových Lázní. Domů se vrátí odpoledne zcela znavení. Informace o všech výletech podá s radostí Radka Hurtová.

„Jedu na výlet do ZOO a už se moc těším, ještě jsem tam nebyla,“ řekla osmiletá Markéta, členka jednoho z kroužků v Sově.