Znázornit dětem, co znamená Svátek zesnulých, měla víkendová akce v Lázních Kynžvartu s názvem Strašidelná cesta. Zúčastnily se jí celé rodiny s dětmi. Sraz všech účastníků byl na městském hřbitově, kde se ratolesti podepsaly na pergamen a prošly kolem kostlivce. Následně se vydaly na strašidelnou stezku přes les až do lázní Balneo. Tam je čekala ohnivá show.

„Tato akce vznikla tak, že se pár správných lidí dalo dohromady a jsou ochotni v dnešní době pro děti něco udělat,” řekla organizátorka akce Monika Smolíková. „Připravili jsme tento průvod proto, že nás to baví a také proto, že k podzimu patří nejrůznější bájné bytosti a strašidla. A samozřejmě, že hlavním cílem je, aby se pobavily děti. Nyní už se odehrál druhý ročník a snažili jsme se tuto akci určitým způsobem zpestřit a vylepšit,” vysvětlila Smolíková. Pro nejmenší byla strašidelná cesta velmi zábavná.

„Strašidla v lese byla hezká, ale bála jsem se jich,” řekla čtyřletá Nanynka Fajkošová z Prahy, která je v lázních na léčebném pobytu. Z cesty se radovaly i další děti. „Byla jsem tady dnes poprvé, ale strašidelná stezka mě zaujala. Trochu jsem se bála,” pověděla další lázeňská pacientka, čtyřletá Kateřina Špaková z Konopiště.

„Po tom, co se caparti podepsali na hřbitově na pergamen, vydali se podél cesty v lese, která byla lemovaná svíčkami a pokaždé zpoza zákoutí na ně vyskakovaly bytosti, netopýr, bludičky a další postavy,” upřesnila Smolíková. „Nakonec došly až k čarodějnicím, které je odměnily sladkostmi, a pak se vydaly k lázeňskému domu, kde jsme pro všechny připravili ohnivou show,” doplnila.

Ohnivé představení si pro děti a jejich rodiče připravila skupina Dracones. „Tato skupina dělá i pyrotechnická představení,” řekl starosta Lázní Kynžvartu Miroslav Pernica. „Příští rok se bude konat třetí ročník této strašidelné cesty a já doufám, že se povede a stane se již navždy tradicí,” doplnil starosta. Kromě ohnivého představení u lázeňského domu Balneo mohli ti nejmenší navštívit i diskotéku.

„Moc se mi líbila ohnivá show. Byla moc zajímavá. Párkrát jsem ji už viděla,” řekla pětiletá návštěvnice Tereza Barníková z Lázní Kynžvartu.