Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se dozvěděly o trestných činech

Cheb – Zajímavá přednáška v nízkoprahovém klubu upozornila školáky i na úskalí internetu

12.5.2010
SDÍLEJ:

PŘEDNÁŠKU na téma trestná činnost absolvovalo v nízkoprahovém klubu v Chebu deset dětí mezi dvanácti a patnácti lety.Foto: Archív Útočiště o.p.s.

Nízkoprahový klub, který funguje při obecně prospěšné společnosti Útočiště v Chebu, připravil pro děti další přednášku z plánovaných dvanácti. „V rámci měsíce duben se s námi starší děti z klubu podívaly, jaké nástrahy může přinášet internet a jak s nimi bojovat,“ informovala Jana Kotounová, vedoucí Útočiště.

„Kromě toho opět dorazil na besedu Jiří Ištvaník,“ uvedla. Zmíněný policista s dětmi besedoval již jednou, o měsíc dříve. „Děti jsme tentokrát rozdělili do skupin a na kartičkách dostaly různé trestné činy. Jejich úkolem bylo je ve skupině seřadit podle toho, jak si myslí, že jsou tyto činy závažné a nebezpečné. Pak jsme o trestné činnosti společně diskutovali,“ doplnila Kotounová.

„Téma internet je určitě prospěšné,“ konstatovala Chebanka Alena Straková. „Mnoho dětí si neuvědomuje, že se mohou stát něčí obětí. Nikdy nemohou vědět, s kým si skutečně píší a přeci jen jsou důvěřivé. On může koneckonců naletět i dospělý, jak jsme se mohli mnohokrát přesvědčit třeba ve zprávách, když jsme sledovali soudní přenosy,“ doplnila.

Nízkoprahový klub Útočiště nabízí bezpečný prostor dětem ve věku od 6 do 15 let z Chebu a blízkého okolí, které jsou ohroženy nežádoucími sociálními jevy. Pracovníci klubu se snaží, aby se tyto děti nedostávaly do obtížných životních situací a nabízí jim pomoc a podporu, pokud se v takových situacích ocitnou.

Autor: Nataša Šmatová

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení