Ten pro děti od šesti do dvanácti let připravil Dům dětí a mládeže Sova Cheb. Malí táborníci si tak užili let časem a seznámili se se staroslovanskou dobou, středověkem, současností, osvícenectvím či obdobím první republiky.
„Například ve staroslovanské době vyráběli peníze, měšec či šperky z hlíny," přiblížila Marta Beranová z chebské Sovy. Při společné hře si pak děti zahráli na obdělávání políčka, mletí obilí či stavění staroslovanského obydlí.
Středověk byl pak věnován střelbě z luku, rytířskému turnaji a také středověkému bálu. „Děti si kromě toho také ozdobily šperky, které den před tím vyrobily a peníze," uvedla Marta Beranová s tím, že nechybělo ani plavení se po řece. „Tam se proměnili v kupce."
Současnost zažili malí táborníci na společném výletě v Mariánských Lázních, kde si prohlédli například miniatury, navštívili kolonádu a ochutnali místní prameny. Nechybělo ani šplhání po horolezecké stěně, cesta za pokladem. „Dozvěděli se také, jak vypadala škola před dvěma stovkami let, podívali se do období Marie Terezie a dozvěděli se něco o Boženě Němcové a Karlu Jaromíru Erbenovi," přiblížila s tím, že si děti zahrály i hry, kterými se bavili lidé v době osvícenectví. V době první republiky zavítali účastníci příměstského tábora do chebské knihovny či na dopravní hřiště, kde se uskutečnil prvorepublikový cyklistický závod.
Samotní účastníci tábora byli z pěti společně strávených dní nadšení. „Jsme tady s bráškou Kájou poprvé a moc se nám tady líbí," řekl šestiletý Vašík. „Nejvíc mě asi bavilo koupání se na Dřenici a hraní na rytíře." To Kamču z družstva Červeňáků nejvíce zaujalo dobývání hradu. „Celý rytířský den byl bezva. I ježdění na koni bylo moc fajn," řekla.