Na základní škole v Hlávkově ulici se dívali žáci na film a přitom se učili, jak správně o svůj chrup pečovat.

„Pořad o čištění zubů se mi velmi líbil," řekl sedmiletý Dominik Kiefer ze základní školy. „Zuby si však čistím už dlouho. Líbilo se mi ale, že jsem se dozvěděl, jak lépe si je mohu vyčistit," dodal.

Školáci se v rámci prevence zubního kazu dívali na film.

„Společně s proškolenými zástupci dm zhlédly děti zábavně-vzdělávací film ´Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek´, natočený speciálně pro účely preventivního programu ve spolupráci s Helenou Štáchovou přímo v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze," uvedla Eva Vaněčková, PR manažerka organizátorů.

Součástí programu byla rovněž názorná ukázka správné techniky čištění zubů.

Ve druhé části preventivní hodiny ´Veselé zoubky´ tak měly děti jedinečnou možnost nacvičit si na zapůjčených maketách zubů správnou techniku čištění zubů pod dohledem proškoleného zástupce.

„Každému žáku, který se zúčastnil preventivního programu, věnovala společnost preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup. Součástí preventivního balíčku je rovněž edukační brožura určená pro rodiče," dodala Eva Vanečková.

Děti, které se této akce zúčastnily, mají navíc možnost zapojit se do soutěže o nejzajímavější projekt na téma ´Prevence zubního kazu´.