Další část akce v rámci projektu Léto v Krajince, se uskutečnila v areálu chebské Krajinky. Tentokrát se odpoledne pro celou rodinu neslo v indiánském duchu. Děti si mohly uplést indiánské korále, zastřílet si z luku anebo ze sebe udělat strom. Herci ze Západočeského divadla sehráli pro nejmenší nejrůznější zábavné scénky. Celý program má pod sebou chebské Produkční centrum Kamenná.

Ratolesti se při vystoupeních velice bavily. „Bylo to tu moc hezké,“ řekla pětiletá Kristýnka Novotná z Nebanic. „Ze všeho nejvíc se mi líbilo, když jsem si malovala obličej jako indiánka,“ usmívala se Kristýnka. Podobný program se konal v Krajince již po několikáté. „Jednalo se o indiánské odpoledne pro celou rodinu,“ informovala Barbara Maršíková z Produkčního centra Kamenná. „Ti nejmenší si mohli různě namalovat obličej a vyprávět si indiánské příběhy,“ řekla dále s tím, že před samotnou dětskou akcí zde vystoupila Berta Majerníková a zahájila tu Cvičení pro dobrou náladu.

Děti si mohly i zastřílet z luku, vymyslet zajímavý příběh anebo se vydaly s divadelními herci na lov s oštěpem. Akci tentokrát přálo počasí, oproti minulé akci Hurá k Eskymákům. Při té se caparti museli kvůli počasí sejít v sále Produkčního centra Kamenná.

„Letní odpoledne v Krajince pořádáme letos již potřetí,“ řekla již dříve vedoucí Produkčního centra Kamenná Mirka Pavlíková s tím, že letos zaměřili letní cyklus na cestování po světě. Některé děti se na akci těšily již dlouho dopředu.

„Velice jsem se na indiánskou akci těšila,“ řekla osmiletá Gabriela Jurdová z Ostrohu. „Moc se mi tady líbilo, scénky byly moc hezké a vyprávění také. Nejvíce mě bavilo vyrábění korálků na krk, které jsem si sama mohla vyrobit,“ dodala.