Podívat se na výuku svých dětí se mohli přijít podívat rodiče do prostoru 3. základní školy v Chebu. Ta totiž na jeden den otevřela prostory široké veřejnosti.

„Školu navštívili nejen rodiče našich žáků, ale především děti z mateřské školy,“ informovala Štěpánka Dostálová z 3. základní školy v Chebu. Právě těm se už mílovými kroky blíží nástup do prvních tříd. „Předškoláci si tady zahráli na opravdové školáky a vyzkoušeli si práci s interaktivní tabulí. Věřím, že se jim tady líbilo a už teď se do školy těší.“

Její slova potvrzuje šestiletá Anetka Malá z Chebu. „Bylo to tady opravdu moc fajn. Do školy se těším už dlouho. Od Ježíška jsem dostala krásnou aktovku a už se nemůžu dočkat, až bude září. Všichni na mě byli moc hodní a milí. Teď se do školy těším ještě více než tomu bylo před tím.“
Rodiče, kteří navštívili školu, se při Dni otevřených dveří zúčastnili přímé výuky. „Někteří z nich zde strávili i celé dopoledne a vrátili se tak do svých školních let,“ přiblížila Dostálová.

Návštěvníci zavítali také do školní družiny, která poskytuje žákům velké vyžití v odpoledních hodinách. „Velký dík patří nejen pedagogům, ale také žákům deváté třídy, kteří se po celý den starali o naše návštěvníky,“ dodala Dostálová.