VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

27.6.2017
SDÍLEJ:

DEN S AJAXEM vyzkoušel znalosti a dovednosti dětí.Foto: Archiv/PČR

Dni plnému zábavy ale předcházela celoroční práce dětí na plnění úkolů z Ajaxova zápisníku. „Děti se učí základním pravidlům ochrany života, zdraví a majetku, základům pravidel silničního provozu, procvičují si základy slušného chování a vzájemných mezilidských vztahů. Nenásilnou formou her, řešení problémů a postupného učení vstupují pomalu do života dospělých. Za celoroční práci se zápisníkem je pro ně uspořádán právě Den s Ajaxem,“ uvedla mluvčí policie Zdeňka Papežová.

Během sportovního dne se mohly děti seznámit s technikou Policie ČR a městských strážníků. Viděly i výcvik služebních psů.

„Z ukázek techniky a vybavení policistů a strážníků nejvíce děti zaujal vůz dopravní policie určený pro řešení dopravních nehod a vozidlo na odchyt psů s jeho vybavením,“ informovala Papežová. Po ukázkách se děti vrhly na deset stanovišť, kde plnily různé úkoly a ověřovaly si své znalosti, které získaly během roku při práci se Zápisníkem psa Ajaxe.

„Za každý splněný úkol dostaly děti razítko pejska Ajaxe. Kdo splnil všechny úkoly, na toho čekala odměna,“ řekla Papežová. Bonusem sportovního dne bylo, že si děti mohly odnést domů svůj vlastní otisk prstu.

„Projekt Ajaxův zápisník je realizován již od roku 2010 v celém Karlovarském kraji a je určen pro děti na prvním stupni základních a praktických škol,“ dodala Papežová.

Akci na ZŠ Krušnohorská připravili společně preventisté Policie České republiky a strážníci Městské policie v Karlových Varech.

Autor: Barbora Šmudlová

27.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení