Poznat nové přátele a procvičit se v angličtině. To byl cíl Eurocampu, kterého se zúčastnily také děti z Dětského domova (DD) Cheb. Tábor účel splnil.
„Nudu jsme neznali, i přes nepříznivé deštivé počasí, neustále jsme něco podnikali,” podělila se o zážitky Dominika Justová.

„Mě nejvíce oslovily různé, pro mě neznámé, společné hry. Zajímavé byly diskotéky, které probíhaly každý druhý den ve večerních hodinách. Někdy jsme jen tancovali, jindy jsme soutěžili. Poslední diskotéka proběhla ve znamení malého ohňostroje. Z tábora mám skvělé kamarády, dosud si píšeme na facebooku a ráda bych se opět zúčastnila,” dodala.

„Nejzajímavější a zároveň náročná na zhotovení byla tématická soutěžní hra, kdy každý oddíl dostal téma – anglicky hovořící stát. Nám byla přidělena Barma. Do dvou dnů jsme museli vymyslet píseň a napsat ji v angličtině, připravit si tradiční tanec a zhotovit vlajku,” přidal se Ivan Kutlák.

„Na táboře si mi moc líbilo, výuka jazyka mi pomohla, ve škole mi jde lépe. Našel jsem si tam hodně kamarádů, se kterými jsem stále v internetovém styku – na facebooku. Kamarádi se příští rok Eurocampu zúčastní, rád bych jel také.”

„Nejvíce se mi líbila jízda na pramicích pro šest osob. Za doprovodu oddílových vedoucí jsme se plavili po řece Lužnici, proplouvali jsme pod řetězovým mostem. Na táboře se konaly různé a mnoho zajímavých oddílových soutěží, zároveň probíhala celotáborová soutěž, ve které náš oddíl skončil jako druhý. Od prvního místa nás dělil pouze jeden bod. Poznal jsem zde skvělé lidi a ani nemluvím o tom, jak krásně se k nám všichni chovali. Bylo to prostě nádherné a rád bych tam jel znovu,” řekl třetí z účastníků, Václav Hampl.

„Eurocamp se konal v obci - Stádlec, to je obec mezi Táborem a Bechyní,” upřesnila teta Martina Hejlová. „Děti se tábora mohly zúčastnit díky Nadačnímu fondu Albert, který poskytl část výtěžku své každoroční sbírky,” doplnila.

Zmíněná sbírka se koná i v letošním roce.