Muzejní minitrh nejen regionální literatury s bohatým doprovodným programem odstartoval další ročník Knihobraní v Muzeu Cheb. V letošním roce bylo na téma Muzeum plné loutek. Na své si přišli nejen dospělí, ale i děti. Pro ty tu měli organizátoři nachystané loutkové představení.

„Knihobraní jsme v areálu chebského muzea připravili již podvanácté," řekla pracovnice chebského muzea Markéta Plevná Šalátová. „Téma loutek jsme si vybrali, protože se nyní koná i výstava Loutky z depozitáře. A tak jsme sem pozvali i hosty, kteří se loutkami zabývají."

Pro děti si pracovníci muzea připravili například výtvarné dílny anebo loutková představení. „Loutkové představení zde sehrál amatérský divadelní soubor Divadlo Třemošná, a to konkrétně pohádku Adámek mezi broučky," upřesnila pracovnice Plevná Šalátová. Akci vychvalovaly především děti. „Dnes se mi tu moc líbilo. Bylo to tu krásné," řekla malá Lucie Marková. „Viděla jsem dvě pohádky a byly moc pěkné," dodala.

Loutkové představení nadchlo i další malé návštěvníky. „Představení se mi velice líbilo a pak také vyrábění loutek," smála se Klára Duspivová z Chebu. Na muzejní akci dorazili i dva významní hosté. Jedním z nich byl například Milan Knížák.

„Pana Knížáka jsme pozvali proto, že se dlouhodobě věnuje sbírání loutek a jejich opravě a vlastní velkou sbírku loutek. Dokonce má i dvě svá muzea ve Štranbergu a v Lednici," informovala Markéta Plevná Šalátová.

Dalším hostem byl Pavel Jirásek, který se také loutkám věnuje. „Letos dokonce obdržel cenu za jednu ze svých knih, za nejkrásnější knihu odborné literatury. Muzeum bylo plné zejména regionálních vydavatelů knih.