Historická řemesla a vlastně i ta současná by neměla upadnout v zapomnění. Zástupci nejmladší generace z regionu se s nimi mohli detailně seznámit na šestém ročníku příměstského tábora, takzvané Letní výtvarné dílně.

Akce, kterou pořádá chebské muzeum, se v uplynulém týdenním turnusu účastnilo 32 dětí.

„Osm chlapců i čtyřiadvacet děvčat si užívalo programu, jenž jsme tentokráte směřovali právě na řemesla,“ uvedla vedoucí tábora Milena Pečárková. Ani v tomto roce nechybělo populární setkání táborníků s borci ze skupiny historického šermu Rectus na Chebském hradě.

„Děti se nám na tábor pravidelně vracejí, máme tady také rekordmany se šestou účastí. To nás velmi těší a věříme, že se zde školákům líbí.“

Podle dvanáctiletého Ládi Šinky z Chebu, který je zde už popáté, je to v muzeu prostě sranda. „Všechno se dozvídáme tak nějak humorně. A prima jsou i soutěže a divadelní hra na závěr turnusu,“ usmíval se.

„Moc se mi zamlouvá, že zde vyrábíme nejrůznější okrasné předměty,“ řekla desetiletá Chebanka Kristýna Utíkalová. Další slečna z Chebu, desetiletá Šárka Dvořáková, se svěřila, že vždy už doma uhání rodiče, aby ji na letní dílnu v muzeu včas přihlásili. Vždyť tu byla také už počtvrté.