Několik desítek dětí se v sobotu odpoledne přišlo pobavit na akci s názvem Dětský karneval v chebské části Háje. V tamní restauraci si mohly v nejrůznějších převlecích zatančit nebo vyhrát zajímavé ceny.

„Karneval jsme letos s dobrovolnými hasiči Háje připravili již po jedenácté,“ řekl hlavní organizátor akce Miroslav Zeman. „Všechno dělám kvůli dětem, protože je mám velmi rád. Dnes je velký problém sehnat finanční prostředky na podobnou akci. Přesto se nám karneval uskutečnit podařilo,“ řekl Zeman. Pro děti byla celé odpoledne nachystaná bohatá tombola, nejrůznější soutěže a dětská diskotéka. „Mezi cenami, které mohou děti vyhrát, máme například panenky, auta, svítící hopíky a mnoho dalších,“ uvedl Miroslav Zeman.

Caparty karneval nadchl. „Bylo to tady moc hezké,“ řekla malá Karolínka Eisová ze Skalné. „Moc mě bavilo tancování,“ dodala. Tančení nadchlo i další malé účastníky karnevalu. „Moc se mi tu dneska líbilo. Dobré byly jak hry a soutěže, tak i tancování,“ pochvalovala si devítiletá Karolína Křížová z
Chebu.

Všechny děti, které se karnevalu zúčastnily, dostaly i omalovánky a pastelky. „Letos už jsem nechtěl karneval dělat já, protože jsem starší a myslel jsem, že to udělá někdo jiný. Nakonec mě ale zase přemluvili, abych ho připravil znovu,“ podotkl Miroslav Zeman.

Přípravy na uspořádání dětského karnevalu jsou zdlouhavé. „Dárky pro děti jsem začal shánět na konci listopadu a s hledáním jsem přestal až nyní v únoru,“ řekl Zeman. „Tímto bych rád všem sponzorům, kteří mi věnovali jak hračky, tak i finanční prostředky, poděkoval,“ doplnil Zeman.

Akce se líbila i dalším účastníkům.

„Nejvíce mě bavilo tancování,“ řekla čtyřletá Kristýnka Doležalová z Chebu. „Ostatní soutěže byly taky dobré.“ Na karnevalu se objevily nejrůznější převleky. Mezi lidmi se tak procházela i Červená Karkulka, bílá paní nebo i hrůzostrašní piráti.