„I letos nás přivítali na zámku Kynžvart a tentokrát se objevila i čarodějnice Agáta, která děti provedla zámkem,“ informovala Romana Kováčíková z kynžvartské městské knihovny.

„S Agátou jsme hledali Lexikon kouzel.“ Děti si ještě předtím připomněly, proč se tato akce konala, a přečetly si pohádku o cínovém vojáčkovi. „Malí nocležníci si mohli pak stejnou pohádku přečíst z knihy staré 170 let, psané švabachem. A musím říct, že jim to docela šlo,“ uvedla.

Pak už se děti vydaly na kynžvartský zámek, kde s Agátkou procházely zámeckými komnatami. „Nechyběla samozřejmě návštěva knihovny, kde byl ukrytý i Lexikon kouzel. Poslední zastávkou byl kabinet kuriozit.“ Pak už se děti díky místním hasičům přemístily rychle do knihovny, kde pokračovaly v tvoření. „Smršťovací fólie byla dobrou zábavou, kdy jsme pozorovali, jak se fólie zapéká v troubě a přitom se zmenšuje vytvořený obrázek,“ řekla Romana Kováčíková. Nechyběla ani pohádka na dobrou noc. „Všichni, kdo se na této oblíbené akci podíleli, si zaslouží obrovské díky,“ dodala.