VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti ze Skalky bojovaly proti psím výkalům

Cheb - Žáci 1. Základní školy v Chebu chtěli upozornit majitele čtyřnohých miláčků, že mají po svých psech uklízet výkaly

2.11.2011
SDÍLEJ:

PLAKÁTY s upozorněním pro majitele psů, aby uklízeli po svých miláčcích, roznášeli po sídlišti Skalka v Chebu a Krajince žáci 1. Základní školy Cheb.Foto: Foto: archiv školy

Děti si samy vyrobily plakátky upozorňující majitele psů na jejich povinnost. „Byla to opravdu jejich iniciativa,” uvedla učitelka Zdenka Vrbová. „Situace kolem psích výkalů je opravdu celoměstským problémem.”

Žáci základní školy na sídlišti Skalka se vydali do aleje pro pěší a areálu krajinné výstavy v chebském Poohří, aby vyvěsili několik desítek plakátků. Autory byli žáci osmých a devátých tříd této školy. „Ze všech návrhů, co děti vymyslely, jsme vybrali čtyřicet nejpovedenějších,” řekla Vrbová. „Paradoxem bylo, že při rozvěšování plakátů čtyři děti odešly se psími exkrementy na botách,” řekla učitelka. Procházející lidé po aleji na děti reagovali velice kladně. „Chválili nás. Bohužel, nakonec zůstalo pouze pár plakátů, zbytek byl strhán,” dodala Vrbová.

„Mě se jejich akce opravdu moc líbila,” usmála se obyvatelka sídliště Lída. „Pejska mám, ale uklízím si po něm. Mám také malé dítě a nechci, aby si hrálo mezi psími výkaly. Bohužel je spousta pejskařů, kterým je to úplně jedno. Děti daly jasně najevo, jak moc jim vadí přeskakovat hromádky, nebo se bát jít do trávy. Jen se obávám, že ty, kteří po svých psech neuklízí, tato akce nechá chladnými.”

Autor: Jana Bežáková

2.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení