Malí skřivánci se slétli do 1. základní školy v Chebu, aby svým spolužákům ukázali své pěvecké umění. V tělocvičně školy na sídlišti Skalka se uskutečnila už tradiční soutěž ve zpěvu.

Šestnáct dětí z prvního stupně v sobě našlo odvahu předstoupit před své učitele a spolužáky. „Rád zpívám,“ řekl Pepa. „Myslím, že mi to jde. Přihlásil jsem se proto, abych dokázal, že něco opravdu umím.“ Přestože na konání soutěže jsou už žáci zvyklí, v jedné věci se od předešlých ročníků lišila. „Poprvé se volil vítěz,“ uvedla učitelka základní školy Radmila Zítková. „Celá akce se uskutečnila v rámci výuky výchova demokratického občana. Děti si vlastně hlasováním zvolily vítěze.“

První místo si odnesla Sára Hoblová, která publikum uchvátila písní Teď královnou jsem já. „Opravdu byla královnou,“ řekla jedna z přihlížejících maminek. „Její zpěv byl nádherný a jsem přesvědčená, že vyhrála zaslouženě.“ Na druhém místě skončil Lukáš Urbánek. „Mám radost,“ řekl Lukáš. „Každého úspěch potěší. Je to o to hezčí, že o mém stříbru rozhodli spolužáci.“ Na bronzový stupínek si stoupla Adélka Žaludová.

Zkrátka nepřišli ani ostatní soutěžící. „Všichni dostali ceny za účast,“ řekla Zítková. „Každý si odnesl knihu, CD, památeční plaketku a plyšáka,“ uvedla.
Program se líbil i spolužákům malých zpěváčků, kteří vytvořili atmosféru, za kterou by se nemusela stydět ani Superstar. „Líbilo se mi to moc. Já bych v sobě asi tolik odvahy nenašla,“ řekla desetiletá Nikola.