Vánoce tak trochu jinak představili žáci Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha v Chebu. Vystoupení dětí z literárně dramatického oddělení potěšilo nejen malé diváky z řad studentů základních škol.

„Letošní Vánoce jsme oslavili velmi zajímavým pořadem, který jsme nazvali Putování za vánoční hvězdou,“ přiblížila vedoucí kroužku Jana Melichnová. „Děti se dozvěděly mnoho nových zvyků a tradic. Určitě většina z nich nevěděla, že v Alpách o vánočním večeru chodí tajemný Wodan nebo že jinde nosí dárky škaredá Befana.“

Na večerní představení pro širokou veřejnost se k účinkujícím přidaly mladší děti, které si připravily ukázku ze Staletého kalendáře a několik zajímavostí k oslavě zimy. „Celkem vystoupilo čtyřicet šest dětí ve věku od čtyř do šestnácti let,“ dodala Melichnová.

„Představení se mi moc líbilo,“ podělil se o své zážitky desetiletý Honzík z Chebu.

„Nikdy jsem se nezajímal o to, jak vypadají Vánoce někde jinde ve světě. Věděl jsem jen o tom, že v Americe nosí dárky Santa Claus. Překvapily mne například tradice v Alpách.“

Osmiletou Markétku zaskočila situace na ostrovech. „S nadílkou tam z moře vylézá veliký krab. Je to ale zvláštní a neumím si to ani představit. Podle mého je nejhezčí náš Ježíšek, který přilétne oknem tak, aby ho nikdo neviděl. Moc se mi líbí právě to, že nikdo neví, jak vypadá. Ani americký Santa Claus není nic moc. Také si neumím představit, jak si někdo může ozdobit palmu a slavit Vánoce v plavkách. Mám ráda naše tradice, kapra ve vaně a krásně ozdobený stromeček,“ řekla.