Konec června znamená pro všechny školáky na Chebsku vítanou změnu v režimu vyučování. Namísto učení se pořádají nejen výlety, ale také různé sportovní a dětské dny, jako tomu bylo včera na chebských základních školách v Americké a Hradební ulici.

Společně s českými dětmi se přijeli pobavit na den dětí v základní škole v Americké ulici také žáci z partnerské školy v Marktredwitz.
„Máme pro ně připraveny různé disciplíny jako například první pomoc, se kterou nám pomáhají studenti Střední zdravotnické školy v Chebu,“ uvedla učitelka ZŠ Americká Jana Moulisová. „Přijeli i němečtí policisté, kteří pro žáky připravili jízdu zručnosti.“ Mezi dětmi byl velký zájem o hasičskou techniku. Vyzkoušely si například, jak se nosí kyslíkový přístroj. „Na zádech je to těžké,“ řekla desetiletá Nikola. Devítiletá Markéta měla pro změnu poprvé v ruce golfovou hůl. „Ještě jsem to nikdy nezkoušela,“ přiznala po neúspěšných pokusech dopravit míček do jamky.

Na jiném místě školy se pro změnu tvrdě bojovalo ve florbalu. Ten si zorganizovali sami žáci.
Hodně legrace si užily i děti ze školy v Hradební ulici. Setkaly se zde se svými vrstevníky z německé školy v Neustadtu.
„Jedná se o sportovní den, který pořádáme každý rok,“ řekl učitel z této školy Otto Friedrich. „Letos se však
naši žáci poprvé setkali s německými spolužáky. Připravena zde pro ně byla řada soutěží. Mohli například hrát fotbal, a další jiné hry. Všichni školáci utvořili skupiny podle věku,“ doplnil Friedrich.

Děti mohli jako výhru získat i různé sladkosti a podobně.
Všichni si to náramně užívali. „Je to tady moc hezké, velmi se zde bavím,“ řekla žákyně Adéla Kupčáková z Chebu.
„Jsem moc ráda, že se tady takový den pořádám, mohu tady být se svými kamarády. A jsem ráda, že si mohu zahrát přehazovanou,“ uvedla další žákyně Marcela Hamplová. Mimoto se zde bavili i kluci.
„Je to tu skvělé, můžem tady dělat všechno co nás baví,“ radoval se školák Miroslav Sabadin z Chebu. „Docela si rozumím i s německými kamarády. Docela rád bych se podíval i do jejich města, abych poznal nové lidi,“ dodal.
Otto Friedrich potěšil také zprávou, že tato akce se stane v budoucnu školní tradicí. Každý rok na zahradě školy sejdou žáci od nás i z Německa.