VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětská skupina místo jeslí, to je Batole

Cheb - S doplněním nedostatečné kapacity zařízení péče o děti od jednoho roku do tří let přichází nově nezisková organizace Mateřské centrum Klubíčko Cheb.

16.6.2016
SDÍLEJ:

Mateřské centrum KlubíčkoFoto: Repro: Klubíčko

Od září bude v Chebu fungovat program Dětská skupina Batole. Ta bude pracujícím rodičům nahrazovat jesle, které citelně chybí.

„Dětská skupina, kterou podpořil Evropský sociální fond, nabídne péči pro dvanáct dětí od jednoho roku do šesti let," informovala ředitelka Dětské skupiny Martina Paboučková s tím, že o děti se budou starat plně kvalifikované pečovatelky, které povedou děti k co největší samostatnosti a schopnosti sebeobsluhy. „Počítáme s tím, že skupina bude fungovat v rozsahu minimálně osmi hodin denně," uvedla. „Přesnou otevírací dobu zatím nevíme, rádi bychom vykomunikovali s rodiči, jaký čas by pro ně byl nejvhodnější, a podle toho se budeme snažit maximálně přizpůsobit většině." Právě k otevírací době se, mimo jiné, budou moci rodiče vyjádřit na informačních schůzkách, které se uskuteční ve čtvrtek 30. června od 9 hodin a následně od 16.30 hodin v novém sídle Klubíčka v Křížovnické ulici. Na děti čeká podobný režim jako v ostatních předškolních zařízeních. „Mezi aktivity patří například pohybová, rozumová, estetická či etická výchova. Činnosti jsme přizpůsobili nejen věku a schopnostem dětí, ale i tématu," uvedla. Dítka se tak budou seznamovat s prostředím a novými kamarády formou programu Kamarádi podzimu. V bloku Tajemství zimy pak prožijí vánoční tradice, adventní zvyklosti nebo si upečou cukroví. „Čeká na ně také pěstování zeleninky, poznávání zvířátek, bláznivá olympiáda nebo cesta kolem světa," sdělila ředitelka. Klubíčko se přestěhuje z neoblíbené Karlovky, kde nemělo dostačující prostory, do bývalého intru v Křížovnické ulici co nejdříve a kromě dětské skupiny by rádi v novém sídle vytvořili multigenerační centrum, které se nebude orientovat jen na malé děti, ale také na dospívající mládež a případně i seniory.

Autor: Jana Bežáková

16.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení