Skládání puzzlů, střílení z praku anebo malování na obličej. To je jen malý výčet akcí z dětských dnů, které se chystají na Chebsku. Pro ratolesti připravují program například v Nebanicích, Milíkově či Kynžvartu. Oslavy Mezinárodního dne dětí se staly v městech a obcích na Chebsku tradicí.

Ani v Nebanicích nebude letos oslava Mezinárodního dne dětí chybět. „Už devátý ročník se bude konat 30. května od 13 hodin na místním fotbalovém hřišti," informoval Jaroslav Koubek z Nebanic. „Připravili jsme celodenní soutěž o víkendový pobyt, nebude chybět ani pohádka a veselé čarování Jakuba Koutského," uvedl s tím, že na všechny přítomné čekají zajímavé tvořivé workshopy, lanové centrum, jízda na koních nebo jízdy na čtyřkolce.

Oslavit Den dětí se chystají i v Lázních Kynžvartu. Tam se také v sobotu 30. května sejdou děti na místním fotbalovém hřišti. Na všechny přítomné čeká zpěvačka Dáda Patrasová, pohádka O vlkovi, Heidi Janků, skluzavka, nafukovací hrad či trampolíny.

Nebude chybět ani malování na obličej či tetování hvězdným prachem. A aby to rodičům nebylo líto, večer mohou na hřišti vystřídat své ratolesti oni. Od 17 hodin se na zelené ploše vystřídají takové hvězdy jako Čechomor, Peter Nagy, Marta Kubišová, Buty, Děda Mládek Illegal Band či No Name.

Oslava Dne dětí čeká také na děti na Cechu svatého Víta v Trstěnicích. Ti nejmenší si užijí velké puzzle, střílení z praku, chytání ryb, chůzi na chůdách nebo jízdu v terénních automobilech.

Nebude chybět ani ukázka služebního auta městské policie a oblíbené opékání buřtíků. Dětský den na Cechu se uskuteční v sobotu 6. června od 13 hodin.