Pochvalu i připomínku vznesl na webu Aše místní obyvatel Roman Pjenčák. Týká se nově zrekonstruovaného dětského hřiště v Mikulášské ulici.

„Jako první ho musím pochválit, jelikož se opravdu povedlo, ale postupem času jsem začal zjišťovat, že zvolený podklad, kameny, jsou sice vhodné pro to, aby se na hřišti nedržela voda, ale zároveň nebezpečné pro okolí a hlavně auta na sousedícím parkovišti,“ uvedl Ašan.

„Kameny jsou totiž velice jednoduchým házecím materiálem pro nevyzpytatelnou dětskou duši. Několikrát jsem děti napomínal, aby s kameny neházely, a nebyl jsem sám, že mohou rozbít okno u nějakého auta. A bohužel se tak v pátek stalo. Bude v silách města začít řešit tento začínající problém v jeho počátku?“ dotázal se na závěr.

„Odpovědnost je také na rodičích, kteří s dětmi na hřiště chodí,“ poznamenal mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

„Co se týče odstranění problému s kamínky, pokusíme se o opatření, i když je zřejmé, že stoprocentním řešením by bylo kameny nahradit jiným povrchem, na což ale nyní asi nebudou prostředky. Nabízela se samozřejmě možnost nahradit kamínky tartanem, ale to je neúměrně drahé řešení. Na tak malé hřiště by radnici přišel takový podklad asi na milion korun,“ vysvětlil mluvčí s tím, že upozorní městskou policii, aby se na okolí hřiště také zaměřila.

„Dalším opatřením by mohlo být vytvoření jakési bariéry z hustého živého plotu mezi dětským hřištěm a parkovištěm. E-mail pana Pjenčáka jsem postoupil také na odbor správy majetku a investic, který podnikne další kroky,“ doplnil.