Nový kabát dostala historická budova, ve které sídlí jedna část Dětského domova (DD) v Aši. A nejen to, vznikly tu zcela nové koupelny a sociální zařízení v přízemí, všechny pokoje jsou nově vymalované a v podkroví vyrostl krásný byteček po mladou maminku s dvouletým chlapečkem.

Všechno si mohli prohlédnout lidé při dnu otevřených dveří, který se konal v neděli.

„Zadní budova vypadala tak jak vypadala, takže jsem požádala našeho zřizovatele, jímž je Krajský úřad o peníze na opravu. Za částku v řádech statisíců jsme zbudovali nové koupelny a toalety, podařilo se nám všude vyměnit okna, která byla v katastrofálním stavu, zateplilo se podkroví, kde jsme měli problém se zatékáním,” vyjmenovala namátkou ředitelka DD Anna Židův. Práce trvaly od června až do září. „Výhoda byla, že přes léto tu nebyly děti a teď jsme to zvládli také dobře.”

Na dnu otevřených dveří prezentovali pracovníci DD nejen opravy budovy, ale také projekt s názvem I my se potřebujeme uplatnit v životě financovaný spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, jenž v DD probíhá už dva roky. Na to, co děti v rámci projektu dělají, se mohou zájemci podívat i na webových stránkách DD. „Je to tady opravdu moc hezké,” usmívala se jedna z návštěvnic. „Hned bych se nastěhovala.”