Přeplněné parkoviště a stovky lidí, tak vypadala oslava Dne dětí v Krásném na Mariánskolázeňsku.
„Jsou tu lidé nejen z okolí, ale i z Karlových Varů,“ řekla starostka Tří Seker Dagmar Strnadová. „Stává se z toho takový krajský Den dětí,“ pochlubila se.
„Hlavním pořadatelem je obec Tři Sekery spolu s policií, Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje, místními spolky a desítkami ochotných lidí, bez nichž by se to dělat nedalo.“

Na místě byla také chebská policejní mluvčí Stanislava Hojdová. „Tohle je už jedenáctý ročník, já sama jsem tu již počtvrté,“ doplnila starostčiny informace.
V jejím stánku měly děti možnost zjistit, zda znají dopravní značky či barvy na semaforu. U jiných stanovišť si vyzkoušely stříkání z hadice na cíl, slaňování, lezení do výšky a mnoho dalších disciplín. Za zábavou přišla také školačka Jitka Drexlerová ze Tří Seker. I když měla trochu obavy, zda zvládne vylézt po zavěšených pneumatikách do desetimetrové výšky, zvládla to na jedničku.
„Chodí na horolezecký kroužek, tak to určitě půjde,“ prozradila její maminka Jitka, která ji povzbuzovala.

Svou práci předvedli dětem také psovodi z nového kynologického klubu ve Třech Sekerách. „Fungujeme teprve krátce,“ řekl psovod Petr Zifčák. Ten považoval za důležité upozornit návštěvníky na fakt, že správně vycvičený pes neútočí na lidi bezdůvodně. „Z 99 procent pokouše člověka nevychovaný pes, protože se bojí a neví, jak se má chovat,“ řekl.
„Jsme přístupni všem formám výcviku a chtěli bychom příští rok uspořádat nějaké závody,“ doplnil.